GŁÓWNA    O PRODUKCIE    FARBY    KOLORYSTYKA    ATESTY    REALIZACJE    KONTAKT  
 
 

Czym są produkty fotokatalityczne? 

Z wyglądu i w sposobie stosowania nie różnią się od typowych materiałów malarskich. Dają gładkie, trwałe, białe lub barwne, odporne na zmywanie powierzchnie. Przeznaczone są do malowania ścian i sufitów wewnątrz (IN, LX) lub na zewnątrz pomieszczeń (FA, DR). 

Usuwają zanieczyszczenia 

O zaletach samooczyszczania pomalowanych powierzchni fasad budynków nie trzeba przekonywać. Estetyczny, czysty wygląd pozostaje dłużej niż na ścianach pokrytych tradycyjnymi farbami. Odnawianie powierzchni trzeba przeprowadzać rzadziej, co obniża koszty eksploatacji i zmniejsza uciążliwości związane z pracami remontowymi.

Usuwają nieprzyjemne zapachy 

Wiele pomieszczeń związanych jest ze stałą obecnością zapachów, często dość nieprzyjemnych. Zastosowanie powierzchni pokrytych wyrobami fotokatalitycznymi znacząco ogranicza uciążliwości związane z tymi zapachami.

Oczyszczają powietrze 

Skutecznie usuwają z otaczającego powietrza zanieczyszczenia miejskie i przemysłowe, np. dym tytoniowy, spaliny, opary rozpuszczalników.

Ograniczają rozwój bakterii i pleśni 

Zanieczyszczone mikroorganizmami powierzchnie stanowią zagrożenie dla przebywających wśród nich ludzi. Roztocza, bakterie i pleśnie gromadzą się na ścianach i w wyposażeniu pomieszczeń. Skutkiem tego są astmy, uczulenia, infekcje, a artykuły spożywcze szybciej ulegają zepsuciu.

Właściwości antyalergiczne 

Działanie farb reklamowanych jako produkty „antyalergiczne”, sprowadza się zazwyczaj do tego, że same nie zawierają składników wywołujących alergie. Farby fotokatalityczne działają aktywnie, a nie zawierając biobójczych środków chemicznych same nie stanowią źródła uczuleń.

Łatwe w stosowaniu 

Nie wymagają stosowania specjalnych technologii lub sprzętu. Powłoki wykonuje się tradycyjnymi sposobami, przy użyciu pędzla, wałka lub natrysku.

 


© 2007 Titanium Tech®

Administracja
 
138772